Skuteczna hipnoza Warszawa, i Wrocław

Jaka jest skuteczność sesji hipnozy

Bardzo często, kiedy zgłaszacie się Państwo do mnie po raz pierwszy, dostaję pytania o skuteczność oraz trwałość sesji hipnozy. Z mojej dotychczasowej praktyki mogę stwierdzić, że zdecydowana większość osób (ponad 75% klientów) zauważa pozytywne rezultaty już po drugiej sesji, a cykl 4 spotkań pozwala na wprowadzenie trwałej, pozytywnej zmiany w życiu u ponad 90% osób.

Podobne dane zostały opublikowane także przez dr Alfreda A. Barriosa na podstawie badań literatury psychoterapeutycznej (źródło: American Health Magazine):

Hipnoza – skuteczność sesji w porównaniu z innymi terapiami

  • Psychoanaliza – 38% skuteczności po 600 sesjach (średnio 12 lat)
  • Terapia behawioralna – 72% skuteczności po 22 sesjach (średnio 6 miesięcy)
  • Hipnoterapia – 93% skuteczności po 6 sesjach (średnio 1,5 miesiąca)

Powyższe badania pokazują, że hipnoza jest narzędziem pozwalającym uzyskać oczekiwane rezultaty w bardzo krótkim czasie.

Bardzo duża część osób poszukujących pomocy w zakresie problemów emocjonalnych sięga po hipnozę w ostateczności, kiedy wszelkie inne formy terapii okażą się nieskuteczne. Tymczasem okazuje się, że w przypadku kwestii związanych z zarządzaniem emocjami, własnym samopoczuciem, motywacją i zdrowiem, hipnoterapia jest procesem, po który warto sięgnąć na samym początku. Sesje hipnozy pozwalają osiągnąć trwałe rezultaty w przeciągu zaledwie 1-2 miesięcy. Poza tym sesje hipnozy w większości przypadków opierają się na dokonaniu zmiany poprzez prowadzenie klienta po przyjemnych stanach emocjonalnych, bez konieczności ponownego przeżywania traumatycznych doznań, a w dodatku w szerszej perspektywie czasowej okazują się dużo tańsze.

Zanim jednak zdecydują się Państwo na udział w sesjach hipnotyczno-rozwojowych ze mną, polecam zapoznać sięz opiniami klientów, z którymi już miałem przyjemność pracować:

Część referencji znajdą Państwo na stronie Dobrycoach.pl